قدم 1 – به این روش

روی فایل فشرده یا Zip یا RAR که داریم کلیک راست می کنیم .

و گزینه Extract to Name File (نام فایل Zip یا RAR یا هر فایل فشرده دیگری که داریم) رو انتخاب می کنیم با این کار کنار فایل zip ما پوشه ای هم نام ایجاد می شه و فایلا در اون ریخته می شه.

مقاله در رابطه :
چیجوری گوشی مون رو از روی یه کامپیوتر کنترل کنیم؟

فایل رو باز می کنیم ( کلیک راست می کنیم و open رو می زنیم ) همه فایلای داخل اون رو انتخاب می کنیم و کلیدهای ctrl+c رو واسه کپی کردن فایل می زنیم و در جایی که می خوایم کپی کنیم paste می کنیم.

قدم 2 – حالا چیجوری میشه با WIN RAR فایل " Zip " یا " RAR " ساخت؟

 

 اگه خواستیم فایل فشرده بسازیم، zip یا RAR بسازیم؟ به چه دلیل؟ خوب مشخصه  RAR ، چون خیلی فشرده تر می شه.

اگه هم خواستیم که دیگه واسه شخصی که از فایل استفاده می کنه احتیاجی به  download، نباشه فایل zip یا RAR رو که می کنیم اون رو  exe می کنیم.

اما توجّه کنین که حجم فایل zip یا RAR شما حدود 100kb زیاد میشه اما download اون ، با مودما و اینترنت dial up و با سرعت 56kb مودم و سرعت download بیشترین حد 5kb/s ، خوبه.

توجه :

دوباره یادآوری می کنم که در هر وقتی و مخصوصا زمان ساخت فایل فشرده اول RAR و بعد گزینه مربوط به exe شدن فایل رو انتخاب کنین.

 

 

مقاله در رابطه :
چیجوری بروزرسانی خودکار ویندوز ۱۰ رو غیر فعال کنیم ؟

 

روی فایل مورد نظر کلیک راست می کنیم و گزینه Add to archive رو انتخاب می کنیم که پنجره ای باز می شه.

 

اگه می خوایم با بیشترین مقدار ممکن فایل ما رو فشرده کنه از پایین سمت چپ از بین دو تا وسیله کشویی که در compression method هست گزینه Best رو انتخاب می کنیم.

 

 اگه می خوایم داخل یه سی دی برنامه مورد نظرمون رو فشرده کنیم حجمش از 700Mb بیشتر می شه و داخل یه سی دی جا نمی شه می تونیم فایل فشرده شده رو طوری تنظیم کنیم که هر 650 یا 700 مگا بایت رو یه فایل کنه اینطوری که وقتی فایل اصلی فشرده شده رو داخل سی دی اولی اجرا می کنیم همه فایلای داخل اون رو می ریزیم و سی دی دوم که فایل فشرده شده دومی در اون قرار داره رو می خواد و ما سی دی دوم رو در دستگاه می ذاریم و گزینه مورد نظر رو فشار می دیم و فایلای داخل اون رو که ادامه سی دی اولیست می ریزه.

اگه بخوایم این فایلا رو داخل بیشتر از 2 تا سی دی هم بریزیم این کار ممکنه در پایین این پنجره در شکل بعدی سمت چپ گزینه که کشویی هم هست با نام splite to volumes, bytes هست که میشه مقدار مورد نظر واسه یه فایل که بیشترین مقدار حجم رو داشته باشه انتخاب یا تایپ کنیم اگه واسه هر فایل 1kb در نظر بگیریم 1000 بایت می شه.

نکته :

اگه می خوایم برنامه تولید شده خودمون رو طوری که  قبلا گفتیم تو یه سی دی بریزیم باید حتما گزینه exe شدن فایل فشرده رو انتخاب کنیم.

قدم 3 – مرور مطالب گفته شده

 

  • انتخاب rar یا zip بودن در سمت چپ پنجره گفته شده.
  • جدا کردن هر قسمت x بایتی در منوی کشویی سمت چپ و پایین پنجره
  • انتخاب اندازه فشردگی در compression method
  • واسه یه فایل معمولی از سمت چپ یکی از گزینه های rar یا Zip رو انتخاب می کنیم که rar بهتره، و واسه exe کردن فایل واسه اینکه از برنامه win rar استفاده نکنیم در قسمت Archiving Option گزینه Create SFX archive رو انتخاب می کنیم تا فایل ما exe شه. ( فایلای exe رو فایلای خودکفا یا خوداجرا هم می گیم. )
  •  در زبانه comment به معنی ” توضیحات “، توضیحات لازم درباره فایل مورد نظرمون رو می نویسیم.
  •  آخر اینکه گزینه OK رو می زنیم تا یه فایل فشرده بسازیم. با زدن این گزینه در میله بالایی هر فایل که فشرده می شه یه بار از 0 تا 100 پر می شه و واسه تکمیل پایانی و اعلام کلی نتیجه فشرده سازی در میله پایینی از 0 تا 100 رو نشون میده.

مقاله در رابطه :
چیجوری فن کامپیوتر خود رو روغن کاری کنیم؟

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *