رواز‌ها و همچنین شرایط اخذ ویزا و برخی توضیحات ضروری دیگر برای سفر به این جزیره‌ها را می‌توانید از اینجا پیدا کنید. 

کجا بمانیم؟

Omali Lodge:

این مرکز ۳۰ سوئیت شیک و مدرن را در اختیار شما قرار می‌دهد که در اطراف یک استخر بزرگ قرار دارند. در اطراف جاده منتهی به این مرکز اقیانوس قرار دارد. همچنین تنها زمین تنیس موجود در کشور را این مرکز در اختیار مسافران و مشتریان خود قرار می‌دهد. 

Pestana São Tomé: 

هتل پستانا هتلی ۵ ستاره که با هدف جذب مشتریان لوکس ساخته شده است. قلعه تاریخی سائو جرانیمو در حیاط این هتل قرار دارد و استخر آب شور بی‌نظیری با نمایی از خلیج هم در این هتل وجود دارد.

 Pestana Equador, Ilhéu das Rolas: 

پستانا اکوادور اقامتگاهی کوچک با ۷۰ کابین، باغ‌هایی دوست‌داشتنی و فضای سبزی مناسب است.

Mucumbli Ecolodge, Neves: 

پنج کلبه ییلاقی در فضای بالای صخره‌ها است که با پیاده‌روی ده دقیقه‌ای می‌توانید به ساحلی با ماسه‌های مشکی بازالت برسید. غذای ارائه شده در این کلبه‌ها کیفیت مناسبی دارد. 

Bom Bom Island Resort, Príncipe:

این اقامتگاه با داشتن ۲۰ بانگالوز (bungalow) نقطه تعادل مناسبی بین اقامتی شیک و به‌صرفه را به‌وجود آورده است. مسیر پیاده‌روی از این مرکز تا جزیره‌ای کوچک وجود دارد و رستوران‌ها و مناظر بسیار مناسب و آرام و لذت‌بخش هستند.

کم بازدیدترین کشورها در جهان

سائو تومه و پرینسیپه سالانه حدود ۱۳۰۰۰ توریست دارند که این کشور را به کم‌بازدید‌ترین کشور آفریقا بدل کرده است و کوموروس (Comoros) با ۲۴۰۰۰ بازدیدکننده در جایگاه دوم قرار دارد.

اما چه کشورهای دیگری مورد کم توجهی توریست‌ها قرار می‌گیرند؟

اقیانوسیه

کم‌بازدیدترین کشور روی زمین تووالو (Tuvalu) است که طبق آمار UNWTO (سازمان توریسم جهانی) در هر سال ۲۰۰۰ بازدیدکننده خارجی را پذیرا یوده است. بعد از آن با فاصله اندکی جزایر کیریباتی (Kiribati)، جزایر مارشال (Marshall Islands) و نیو (Niue) به ترتیب با ۴۰۰۰، ۶۰۰۰ و ۸۰۰۰ بازدیدکننده قرار دارند.

حوزه دریای کارائیب

مونتسرات با داشتن تنها ۹۰۰۰ بازدیدکننده در سال در رتبه نخست حوزه دریای کارائیب قرار دارد.

آسیا

بنگلادش سالانه تنها ۱۲۵۰۰۰ توریست را ثبت کرده است، اما با این حال تیمور لست با ۶۶۰۰۰ بازدیدکننده عنوان کم‌بازدیدترین کشور را در اختیار دارد.

آمریکای جنوبی

کم‌بازدیدترین کشور قاره گویانا با ۲۰۷۰۰۰ نفر است و سورینام با ۲۲۸۰۰۰ نفر در جایگاه بعدی قرار دارد. 

اروپا

سن مارینو با سالانه ۶۰۰۰۰ توریست کم‌بازدید‌ترین کشور قاره اروپا است. همچنین لیختین اشتاین با ۶۹۰۰۰ نفر و مولداوی با ۱۲۱۰۰۰ نفر در رده‌های بعدی هستند.

وجود داشتن جزیره‌هایی این چنینی می‌تواند تاکیدی دوباره بر این موضوع باشد که جهان اطراف ما سرشار از زیبایی‌ها، مکان‌ها و تجربه‌های بی‌نظیری است که با بی‌توجهی رسانه‌ها ممکن است از چشمان‌مان دور مانده باشد. شاید بتوان نمونه‌هایی از این زیبایی‌ها را در ایران یا کشور‌ها و شهر‌های کم و نشان دیگر هم پیدا کرد. از زیبایی‌های اطراف خودتان بیشتر صحبت کنید و آن‌ها را به دیگران معرفی کنید تا فرصت لذت بردن از زیبایی‌های دنیا را برای دیگر دوست‌داران طبیعت و افرادی که ارزشی بیش‌ از ابزار برای طبیعت قائل هستند، فراهم کنید. 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *