نوان قدیمی‌ترین جامعه مسکونی آمریکا توقف کنید و سپس به سمت فلگ استاف، آریزونا حرکت کنید. در آنجا در پیاده­‌رو­های مرکز شهر به گشت و گذار بپردازید و از محیط صمیمی و دوستانه آن لذت ببرید. غذاخوری­‌های محلی مثل Diablo burger، که در آن ساندویچ سیگنچر در مافین‌­های انگلیسی که آرم غذاخوری روی آنها حک شده است سرو می­‌شوند و قیمتی در حدود ۱۱ تا ۱۳ دلار دارند. عصر را به بازدید از Lowell Observatory که در دهه ۱۹۳۰  پلوتو برای اولین بار در آن کشف شد، بگذرانید.

روز یازدهم

فلگ استاف

مسیر: اطراف فلگ استاف

اگر خود را برای گشت و گذاری یک روزه آماده می­‌کنید، Flagstaff را پایه و اساس انتخاب خود قرار دهید. به گفته Godt: «این خوب است که از خانه بیرون بروید و برخی از عجایب طبیعت را ببینید». در نزدیکی سدونا (Sedona) و در پارک ایالتی سخره سرخ (Red Rock State Park)  به تماشای آثار حکاکی شده بنشینید (ورودی ۷ دلار). جایی که می­‌توانید سنگ ماسه‌ای قرمز canyon که به واقع نفس‌گیر و جذاب است را ببینید. فلگ استاف در نزدیکی پارک ملی Coconinoقرار دارد. در این پارک می­‌توانید کاج­‌های معروف Ponderosa را به نظاره بنشینید یا در نزدیکی شهر بمانید، به Canyon National Monument بروید و از خانه‌­های سنگی Sinagua دیدن کنید (ورودی ۸ دلار).

روز دوازدهم

مسافت طی شده: ۸۲۱ کیلومتر

مسیر: فلگ استاف به سمت بارستو، کالیفرنیا

فلگ استاف را به آینه جلوی ماشین خود بسپارید و در جهت غرب به سمت کالیفرنیا حرکت کنید. برای یک ناهار زود هنگام در یکی از رستوران‌­های کلاسیک Route ۶۶  در سلیگمان، آریزونا به نام Delgadillo's Snow Cap Drive-In که غذا را در کنار جنبه­‌هایی از شوخی و خنده سرو می­‌کند، نوش جان کنید. اگر حس ماجراجویی دارید، به سمت Mojave National Preserve’s visitor center حرکت کنید که انباری از قطارهای تبدیل یافته است و در کلسو، کالیفرنیا قرار دارد. عصر را تماما صرف گشت و گذار در اطراف کوه­‌های Providence کنید، جایی که می‌­توانید درختان مشهور Joshua را ببینید. شب را در تقاطع کلاسیک بارستو که توقف‌گاه مسافران بیابانی است بگذرانید.

روز سیزدهم

سانتا مونیکا

مسافت طی شده: ۲۱۰ کیلومتر

مسیر: بارستو به سمت لس‌آنجلس

آخرین قسمت از Route ۶۶ به سمت لس‌آنجلس تنها ۱۴۰ مایل در جهت غرب است. Route ۶۶ در انتهای سفر تاریخی شما به سانتا مونیکا پیر خواهید رسید و می­‌توانید حس گذشتن از نقطه پایانی که در ابتدا برای سفر خود ترسیم کرده بودید را تجربه کنید.حسی که شاید انرژی و انگیزه لازم برای شروع سفری جدید را به شما بدهد. در اخرین بخش‌های سفر خود به شهربازی Loof caroisel سر بزنید (۲ دلار) و یا در ساحل Venice Beach قدم بزنید.

روز چهاردهم

اگر تاکنون به لس‌آنجلس سفر نکرده‌اید، مطمئن شوید که قبل از خارج شدن از شهر به بلوار هالیوود سر می­‌زنید. این بلوار جایی است که می­‌توانید به Hollywood walk of fame برسید. ممکن است حتی مدتی زمان برای دیدن فیلم هم برایتان باقی مانده باشد. در این صورت می­‌توانید Grauman’s Chinese Theatre را برای تماشای فیلم انتخاب کنید. پس از این می‌­توانید آماده شوید و پس از تجربه این سفر تاریخی به فرودگاه شهر لس‌­آنجلس بروید و راه خانه را در پیش بگیرید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *