آموزش نحوه کار کردن با فایل Win RAR

قدم ۱ – به این روش

روی فایل فشرده یا Zip یا RAR که داریم کلیک راست می کنیم .

و گزینه Extract to Name File (نام فایل Zip یا RAR یا هر فایل فشرده دیگری که داریم) رو انتخاب می کنیم با این کار کنار فایل zip ما پوشه ای هم نام ایجاد می شه و فایلا در اون ریخته می شه.

مقاله در رابطه :
چیجوری گوشی مون رو از روی یه کامپیوتر کنترل کنیم؟

فایل رو باز می کنیم ( کلیک راست می کنیم و open رو می زنیم ) همه فایلای داخل اون رو انتخاب می کنیم و کلیدهای ctrl+c رو واسه کپی کردن فایل می زنیم و در جایی که می خوایم کپی کنیم paste می کنیم.

قدم ۲ – حالا چیجوری میشه با WIN RAR فایل " Zip " یا " RAR " ساخت؟

 

 اگه خواستیم فایل فشرده بسازیم، zip یا RAR بسازیم؟ به چه دلیل؟ خوب مشخصه  RAR ، چون خیلی فشرده تر می شه.

اگه هم خواستیم که دیگه واسه شخصی که از فایل استفاده می کنه احتیاجی به  download، نباشه فایل zip یا RAR رو که می کنیم اون رو  exe می کنیم.

اما توجّه کنین که حجم فایل zip یا RAR شما حدود ۱۰۰kb زیاد میشه اما download اون ، با مودما و اینترنت dial up و با سرعت ۵۶kb مودم و سرعت download بیشترین حد ۵kb/s ، خوبه.

توجه :

دوباره یادآوری می کنم که در هر وقتی و مخصوصا زمان ساخت فایل فشرده اول RAR و بعد گزینه مربوط به exe شدن فایل رو انتخاب کنین.

 

 

مقاله در رابطه :
چیجوری بروزرسانی خودکار ویندوز ۱۰ رو غیر فعال کنیم ؟

 

روی فایل مورد نظر کلیک راست می کنیم و گزینه Add to archive رو انتخاب می کنیم که پنجره ای باز می شه.

 

اگه می خوایم با بیشترین مقدار ممکن فایل ما رو فشرده کنه از پایین سمت چپ از بین دو تا وسیله کشویی که در compression method هست گزینه Best رو انتخاب می کنیم.

 

 اگه می خوایم داخل یه سی دی برنامه مورد نظرمون رو فشرده کنیم حجمش از ۷۰۰Mb بیشتر می شه و داخل یه سی دی جا نمی شه می تونیم فایل فشرده شده رو طوری تنظیم کنیم که هر ۶۵۰ یا ۷۰۰ مگا بایت رو یه فایل کنه اینطوری که وقتی فایل اصلی فشرده شده رو داخل سی دی اولی اجرا می کنیم همه فایلای داخل اون رو می ریزیم و سی دی دوم که فایل فشرده شده دومی در اون قرار داره رو می خواد و ما سی دی دوم رو در دستگاه می ذاریم و گزینه مورد نظر رو فشار می دیم و فایلای داخل اون رو که ادامه سی دی اولیست می ریزه.

اگه بخوایم این فایلا رو داخل بیشتر از ۲ تا سی دی هم بریزیم این کار ممکنه در پایین این پنجره در شکل بعدی سمت چپ گزینه که کشویی هم هست با نام splite to volumes, bytes هست که میشه مقدار مورد نظر واسه یه فایل که بیشترین مقدار حجم رو داشته باشه انتخاب یا تایپ کنیم اگه واسه هر فایل ۱kb در نظر بگیریم ۱۰۰۰ بایت می شه.

نکته :

اگه می خوایم برنامه تولید شده خودمون رو طوری که  قبلا گفتیم تو یه سی دی بریزیم باید حتما گزینه exe شدن فایل فشرده رو انتخاب کنیم.

قدم ۳ – مرور مطالب گفته شده

 

  • انتخاب rar یا zip بودن در سمت چپ پنجره گفته شده.
  • جدا کردن هر قسمت x بایتی در منوی کشویی سمت چپ و پایین پنجره
  • انتخاب اندازه فشردگی در compression method
  • واسه یه فایل معمولی از سمت چپ یکی از گزینه های rar یا Zip رو انتخاب می کنیم که rar بهتره، و واسه exe کردن فایل واسه اینکه از برنامه win rar استفاده نکنیم در قسمت Archiving Option گزینه Create SFX archive رو انتخاب می کنیم تا فایل ما exe شه. ( فایلای exe رو فایلای خودکفا یا خوداجرا هم می گیم. )
  •  در زبانه comment به معنی ” توضیحات “، توضیحات لازم درباره فایل مورد نظرمون رو می نویسیم.
  •  آخر اینکه گزینه OK رو می زنیم تا یه فایل فشرده بسازیم. با زدن این گزینه در میله بالایی هر فایل که فشرده می شه یه بار از ۰ تا ۱۰۰ پر می شه و واسه تکمیل پایانی و اعلام کلی نتیجه فشرده سازی در میله پایینی از ۰ تا ۱۰۰ رو نشون میده.

مقاله در رابطه :
چیجوری فن کامپیوتر خود رو روغن کاری کنیم؟

Related articles

بهترین سایت های خرید اینترنتی بلیط قطار

بهترین سایت های فروش اینترنتی بلیط قطار (بروزرسانی آبان ۹۸) در روزگاری نچندان دور برای خرید بلیط قطار، حتماً باید به مراکز فروش بلیط قطار رفته و بلیط تهیه می کردیم. همیشه با رسیدن ایام تعطیلات باید با صف‌ های طول و دراز مردم برای تهیه بلیط قطار روبرو میشدیم، اما حالا باید خوشنود باشیم […]

Learn More

طراحی دکوراسیون داخلی منزل در ایران

  طراحی دکوراسیون داخلی منزل در زمان کنونی جزو مهمترین بخش های طراحی داخلی منزل ایرانی است ، چرا که با یک دکوراسیون داخلی خاص میتوان فضایی دلنشین و با آرامش را در قسمت های مختلف منزل خود داشته باشید.چیدن دکوراسیون داخلی منزل تنها با رعایت اصول خاص آن میسر است. اگر با خود بیاندیشید […]

Learn More

روش­های یادگیری لغات انگلیسی

    ۱- تهیه لیست یکی از روش‌های کلاسیک و مفید برای فراگیری لغات زبان انگلیسی این است که لیستی از واژگان انگلیسی که قصد فراگیری آنها را تهیه کنید. تفاوت لیست با ابزارهای دیگری مثل فلش‌کارت این است که لیست تمامی‌کلماتی را که می­خواهید یاد بگیرید، به صورت یکجا ارائه می­دهد (و نه مثلا […]

Learn More