اقیانوس هند، برخورداری، و، به

مچون یه روح در بین تیرگی اعماق اقیانوس ها از چشم ها مخفی شه. 

این جور عجیب هشت پا در عمق ۱۵۰ تا ۲ هزار متری از سطح دریا زندگی کرده و بیشتر در نواحی استوایی و نیمه استوایی مثل اقیانوس آروم و اقیانوس هند دیده شده. طول اون ها ممکنه به بیست سانتی متر برسه و دلیل نامگذاری اون ها هم به وضع چشم های شون اشاره داره.

چشم این هشت پا حالتی لوله مثل داشته و قادر به چرخش به اطرافه (تنها هشت پا با چشمون لوله ای در جهان). اون ها واسه شکار خیلی راحت در تاریکی محیط دور و بر مخفی شده و از چشمون خود به جای شاخک به کار گیری می کنن.

اژدها ماهی اعماق دریا (Deep Sea Dragonfish)

ترسناکترین موجودات آبزی ساکن چاله ماریانا

اژدها ماهی یکی از ابرماهی های ترسناک اعماق اقیانوس هاس. مخلوقی عجیب با دندان هایی بی آخر بزرگ و البته ویژگی برخورداری از فتوفورها که با درخشش خود چه در کار شکار و چه در پروسه تولید مثل و جلب توجه جنس ماده کمکی شایان به اون ها می کنن. 

این ماهی عجیب و غریب مجهز به یه زائده ی بلند روی چانهه که در آخر به یه فتوفور نورانی ختم شده و مثل قلاب ماهیگیری طعمه ها رو به دام انداخته و خوراک ماهی رو جفت و جور می کنن. با اینکه این ماهی ظاهری بسیار ترسناک داره، اما به خاطر اندازه بسیار کوچکش شاید آنقدرها هم شما رو وحشت زده نکنه. در واقع  طول بدن اون ها تنها ۱۶ سانتی متره. 

چاله ماریانا، اقیانوس آروم، فیلیپین

به پایان بخش اول این مطلب مهیج رسیدیم. اگه این موجودات حیرت انگیز و البته ترسناک توجه شما رو هم به خود جلب کردن، پیشنهاد می کنیم در بخش بعدی این مطلب هم همراه ما باشین تا این سفر ماجراجویانه به اعماق پر رمز و راز و البته ترسناک اقیانوس رو ادامه بدیم.

Related articles

دوره‌ی قاجار، معماری سنتی، و، به

پس از ساخت تکیه‌ی دولت بوده، اعقتاد دارند این تکیه از معماری سنتی الهام گرفته است. کاربری تعزیه‌خوانی مدیر تکیه، معین‌البکاء بود که او را به عنوان تعزیه‌گردان تکیه‌ی دولت می‌شناسند. اوج فعالیت تکیه‌ی ‌‌دولت در محرم بود. با اینکه حدودا ۳۰۰ تکیه‌ی دیگر در تهران از قبیل تکیه‌ سیدنصرالدین، تکیه درخونگاه، تکیه رضاقلی‌خان و… […]

Learn More

رو، از، به، و

دارین حواستون باشه وسایلتان رو جا نذارین . قبل از فرود و دوباره قبل از خروج از هواپیما پایین صندلی، دسته صندلی و هرجای دیگه رو بررسی کنین؛ نکنه وسیله ای افتاده یا جا مونده باشه. ۳. به خیریه کمک کنین بعضی هواپیمایی ها حامی خیریه ها هستن. اگه روی دسته صندلی یا نزدیک خود […]

Learn More

استان اردبیل، از، و، که

ست. همونجوری که می دونین، شهرستان خوشگل و تاریخی مشگین شهر یکی از سرزمین های قدیمیو بسیار زیبای کشور و استان اردبیله که این روزا به عنوان یکی از مقاصد گردشگری در کشور به حساب می رود. سنگ نبشته ساسانی، قیز قالاسی، قلعه ارشق، غارهای عصر حجر در روستای بینه لر، قره قالا، محوطه ی […]

Learn More