اقیانوس هند، برخورداری، و، به

مچون یه روح در بین تیرگی اعماق اقیانوس ها از چشم ها مخفی شه. 

این جور عجیب هشت پا در عمق ۱۵۰ تا ۲ هزار متری از سطح دریا زندگی کرده و بیشتر در نواحی استوایی و نیمه استوایی مثل اقیانوس آروم و اقیانوس هند دیده شده. طول اون ها ممکنه به بیست سانتی متر برسه و دلیل نامگذاری اون ها هم به وضع چشم های شون اشاره داره.

چشم این هشت پا حالتی لوله مثل داشته و قادر به چرخش به اطرافه (تنها هشت پا با چشمون لوله ای در جهان). اون ها واسه شکار خیلی راحت در تاریکی محیط دور و بر مخفی شده و از چشمون خود به جای شاخک به کار گیری می کنن.

اژدها ماهی اعماق دریا (Deep Sea Dragonfish)

ترسناکترین موجودات آبزی ساکن چاله ماریانا

اژدها ماهی یکی از ابرماهی های ترسناک اعماق اقیانوس هاس. مخلوقی عجیب با دندان هایی بی آخر بزرگ و البته ویژگی برخورداری از فتوفورها که با درخشش خود چه در کار شکار و چه در پروسه تولید مثل و جلب توجه جنس ماده کمکی شایان به اون ها می کنن. 

این ماهی عجیب و غریب مجهز به یه زائده ی بلند روی چانهه که در آخر به یه فتوفور نورانی ختم شده و مثل قلاب ماهیگیری طعمه ها رو به دام انداخته و خوراک ماهی رو جفت و جور می کنن. با اینکه این ماهی ظاهری بسیار ترسناک داره، اما به خاطر اندازه بسیار کوچکش شاید آنقدرها هم شما رو وحشت زده نکنه. در واقع  طول بدن اون ها تنها ۱۶ سانتی متره. 

چاله ماریانا، اقیانوس آروم، فیلیپین

به پایان بخش اول این مطلب مهیج رسیدیم. اگه این موجودات حیرت انگیز و البته ترسناک توجه شما رو هم به خود جلب کردن، پیشنهاد می کنیم در بخش بعدی این مطلب هم همراه ما باشین تا این سفر ماجراجویانه به اعماق پر رمز و راز و البته ترسناک اقیانوس رو ادامه بدیم.

Related articles

خراسان شمالی، استان زنجان، سیستان و بلوچستان، خراسان جنوبی

وش، گوره ماست، عدسی، لوبیا و بلغور، کباب شیشلیک، خوشتلی پلو، بلغور پلو، مرغ پلو، قروت، آش خِلَوَک، شوله ی مشهدی، آش زیربار، آش قره قروت، آش لخشک، آبگوشت کله پاچه، آش قره میغ و چنگالی مشهورترین غذاهای بومی و سنتی خراسان رضوی هستن. نون لواش محلی، نون قلفتی و آب نبات زنجبیلی دیگه خوراکی […]

Learn More

و، از، گردشگری، یاسوج

رد آوه، امامزاده عبدالله، تل مهره ای، تنگ گنجه ای، قله ی زیبای دنا و محل بیرون آمدن آب زیر زمینی میشی، فقط بخشی از دیگر جای های دیدنی و گردشگری یاسوجه که بازدید از اون ها هیجان انگیز و خاطره ساز هستش.   برای کسب اطلاعات بیشتر و جستجو در بین هزاران پایان نامه […]

Learn More

مردم شناسی، خانه سنتی، دانشجویان، و

رار، درخیابان شریعتی قرار دارد. حمام قلعه مربوط به دوره‌ی قاجاز است و مساحتی حدود ۱۵۰۰ مترمربع دارد. حمام قلعه از دو بخش سرد و گرم تشکیل شده است که ورودی هشتی-شکل دارد. بعد از عبور از هشتی، ابتدا حمام سرد و سپس حمام گرم قرار گرفته است. این حمام بخش مردانه و زنانه داشته […]

Learn More