حدودیت کمتری در مورد لباس پوشیدن دارن. در بخش هایی غیر از مناطق نامبرده هم بازم گردشگران باید طبق فرهنگ جامعه لباس بپوشن.

در سواحل عمومی مثل دریای مرده (دریای شور Dead) و عقبه (Aqaba)، زنان می تونن لباس شنا بپوشن و با تاپ و شلوارک حاضر شن، اما باید بدین نکته توجه کنن، به کار گیری لباس های شنایی که خیلی پنهون نیستن، فقط در استراحتگاه های گرانقیمت و مراکز غواصی مجازه.

عربستان سعودی

در عربستان سعودی زنان نمی تونن بدون پوش,ندن سرشون در جای های عمومی ظاهر شن و خیلی از زنان این کشور از نقاب به کار گیری می کنن. زنان بیشتر تموم بدنشون رو می پوشانند و حتی صورتشون هم دیده نمی شه.

عربستان سعودی

زنان سعودی در Al-Thamama، منطقه ای در فاصله ۵۰ کیلومتری از شمال ریاض

ریاض، پایتخت عربستان سعودی و البته پایتخت دینی این کشور هم به حساب می آید. در این شهر قوانین سختگیرانه ای در مورد حجاب زنان هست و بانوان باید با پوشش مورد تأیید فرهنگ جامعه در جای های عمومی، مثل مراکز خرید، حضور پیدا کنن. لباسی که زنان می پوشند باید از بالای مچ پا تا بالای مچ دست رو بپوشونه. در این کشور به کار گیری لباس شنا فقط در سواحل و استخر ها ممکنه.

سال گذشته همسر رئیس جمهور آمریکا (میشل اوباما) در جریان سفرش به این کشور به دلیل نبستن روسری جنجال زیادی به پا کرد. همسر اوباما با وجود اینکه لباس تقریبا پنهون ای به تن کرده بود، اما روسری نداشت و همین موضوع، یه جور پایین پا گذاشتن قانون این کشور به حساب می اومد.

در جریان این اتفاق، خیلی از مردم عربستان سعودی در توئیتر با به کار گیری هشتگ هایی که ترجمه اون ها می شه #بی شرمی- میشل- اوباما در جهت نبود رعایت قانون حجاب مطالب مختلفی رو توتیت کردن.

در این مقاله از سایت ما با فرهنگ لباس پوشیدن در کشور های اسلامی آشنا شدیم. با این اوصاف بهتره در سفر هاتون به کشور هایی که در این فهرست وجود دارن، حتما به نوع پوشش اون ها و لباس مناسبی انتخاب کنین.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *