عربستان سعودی، در، و، این

حدودیت کمتری در مورد لباس پوشیدن دارن. در بخش هایی غیر از مناطق نامبرده هم بازم گردشگران باید طبق فرهنگ جامعه لباس بپوشن.

در سواحل عمومی مثل دریای مرده (دریای شور Dead) و عقبه (Aqaba)، زنان می تونن لباس شنا بپوشن و با تاپ و شلوارک حاضر شن، اما باید بدین نکته توجه کنن، به کار گیری لباس های شنایی که خیلی پنهون نیستن، فقط در استراحتگاه های گرانقیمت و مراکز غواصی مجازه.

عربستان سعودی

در عربستان سعودی زنان نمی تونن بدون پوش,ندن سرشون در جای های عمومی ظاهر شن و خیلی از زنان این کشور از نقاب به کار گیری می کنن. زنان بیشتر تموم بدنشون رو می پوشانند و حتی صورتشون هم دیده نمی شه.

عربستان سعودی

زنان سعودی در Al-Thamama، منطقه ای در فاصله ۵۰ کیلومتری از شمال ریاض

ریاض، پایتخت عربستان سعودی و البته پایتخت دینی این کشور هم به حساب می آید. در این شهر قوانین سختگیرانه ای در مورد حجاب زنان هست و بانوان باید با پوشش مورد تأیید فرهنگ جامعه در جای های عمومی، مثل مراکز خرید، حضور پیدا کنن. لباسی که زنان می پوشند باید از بالای مچ پا تا بالای مچ دست رو بپوشونه. در این کشور به کار گیری لباس شنا فقط در سواحل و استخر ها ممکنه.

سال گذشته همسر رئیس جمهور آمریکا (میشل اوباما) در جریان سفرش به این کشور به دلیل نبستن روسری جنجال زیادی به پا کرد. همسر اوباما با وجود اینکه لباس تقریبا پنهون ای به تن کرده بود، اما روسری نداشت و همین موضوع، یه جور پایین پا گذاشتن قانون این کشور به حساب می اومد.

در جریان این اتفاق، خیلی از مردم عربستان سعودی در توئیتر با به کار گیری هشتگ هایی که ترجمه اون ها می شه #بی شرمی- میشل- اوباما در جهت نبود رعایت قانون حجاب مطالب مختلفی رو توتیت کردن.

در این مقاله از سایت ما با فرهنگ لباس پوشیدن در کشور های اسلامی آشنا شدیم. با این اوصاف بهتره در سفر هاتون به کشور هایی که در این فهرست وجود دارن، حتما به نوع پوشش اون ها و لباس مناسبی انتخاب کنین.

Related articles

در، و، از، دبی

  برای کسب اطلاعات بیشتر و جستجو در بین هزاران پایان نامه در موضوعات مختلف و دانلود متن کامل آنها با فرمت ورد به سایت  zusa.ir  مراجعه نمایید

Learn More

در، از، و، که

جاری بانک های «دون-ریور» و شهر اصلی بندری دریای آزوفه. جمعیت روستوف نا دونو بیشتر از ۱.۱ میلیون نفره. جرم و جنایت مشکل اصلی روستوف نا دونوه و از اونجایی که این شهر در کل منقطه ی روستوف قرار گرفته، طی سال های گذشته افزایش زیادی در اتفاق شکل های جور واجور جرائم وجود داشته. […]

Learn More

استاد شهریار، شهر تبریز، زبون ترکی، میرزا آقا

بریزی بچه «حاج میرزا آقا خشکنابی» از وکلای دادگستری تبریز بود. در زمان مشروطیت به دلیل حوادث و درگیری های تبریز، حاج میرزا محمد حسین رو به روستای خشکناب می فرستد و کودکی شهریار در کنار طبیعت خوشگل و کوه حیدربابا شکل می گیرد. در جوونی که دانشجوی پزشکی هم بود عاشق دختری می شه […]

Learn More