هکرها به شکلهای مختلف و با انگیز ههای مختلف ظاهر میشوند

قدم ۱ –

نصب خودکار بروزرسانی‌ها و محال بودن گلچین کردن اون‌ها

اگه به Windows Update مراجعه کنین می بینید که تنها یه دکمه در اون با عنوان Check for updates هست. با کلیک روی این دکمه، ویندوز بروزرسانی‌های دردسترس رو بررسی می کنه. اگه آپدیتی وجود داشته باشه اون رو به طور خودکار دانلود کرده و نصب می‌کنه. هم اینکه ویندوز به طور خودکار و پشت‌زمینه، بروزرسانی‌ها رو چک می‌کنه و اون‌ها رو به طور خودکار دانلود کرده و نصب می‌کنه.

 

بر خلاف نسخه‌های قبلی ویندوز، راهی واسه انتخاب بروزرسانی‌ها به صورت جدا از هم و دانلود جداگونه‌ی هر یک وجود نداره. کلیه‌ی به‌روزرسانی‌ها -از بروزرسانی‌های امنیتی و بروزرسانی‌های Windows Defender گرفته تا بروزرسانی‌های درایورها- به طور خودکار نصب می‌شن.

 

تنها گزینه‌ای که شما امکان کنترل اون رو دارین امکان جلوگیری از دانلود و نصب بروزرسانی‌های اجناس Microsoft Office و دیگه برنامه‌های مایکروسافته. واسه این کار هم باید روی Advanced options کلیک کرده و تیک گزینه‌ی Give me updates for other Microsoft products when I update Windows رو وردارین.

 

مقاله در رابطه :
چیجوری مشخصات سخت افزاری سیستم رو در لینوکس مشاهده کنیم ؟

جلوگیری از دانلود بروزرسانی‌ها در اتصالات محدود

اگه واسه اتصال به اینترنت از اینترنت با ترافیک محدود استفاده می‌کنین می‌تونید با تنظیم کردن کانکشن اینترنت به عنوان metered، از به‌روزرسانی ویندوز هنگام به کار گیری این اتصال اینترنت جلوگیری کنین. با اینجور قابلیتی می‌تونید اطمینان پیدا کنین ویندوز ترافیک مهم اینترنت شما رو با بروزرسانی ویندوز هدر نمی‌دهد. این کار مخصوصا در صورت به کار گیری اینترنت گوشی موبایل می‌تونه اثر داشته باشه.

 

واسه جلوگیری از دانلود بروزرسانی‌ها تو یه کانکشن خاص، اول به شبکه‌ی وای‌فای مورد نظر وصل شید. بعد پنل تنظیمات Wi-Fi رو باز کنین و Network setting رو انتخاب کنین. و یا اپ Settings رو باز کنین و Network & Internet رو انتخاب کنین. حالا در لیست شبکه‌‌های وای‌فای Advanced options رو انتخاب کنین. بعد گزینه‌ی Set as metered connection رو برگزنید. دقت کنین این کار تنها اتصال الان شما رو تحت اثر قرار می‌دهد. ویندوز هم این تنظیم رو همیشه در مورد این شبکه‌ی وای‌فای به خاطر می‌سپرد.

 

 

امکان عقب انداختن بروزرسانی‌ها در نسخه‌ی Professional

کاربران نسخه‌ی Home ویندوز ۱۰ امکان عقب انداختن در به‌روزرسانی‌ها رو ندارن اما کاربران نسخه‌‌های Professional ویندوز گزینه‌ی Defer upgrades رو در صفحه‌ی Advanced options دارن. البته با فعال کردن این گزینه شما بازم بروزرسانی‌های امنیتی رو به طور خودکار دریافت می کنین و این گزینه مربوط به بروزرسانی‌های مربوط به توانایی‌های ویندوزه.

 

با فعال بودن این گزینه، ویندوز ۱۰ بروزرسانی‌های مربوط به توانایی‌های جور واجور ویندوز رو چند ماه به تأخیر می‌اندازد. تا وقتی که فرصت کافی واسه آزمایش‌ اون‌ها روی سیستم‌های کاربران خونگی وجود داشته باشه.

 

این توانایی از این جهت طراحی شده تا رایانه‌های تجاری مقدار بیشتری پایدار باقی بمونن و مدیران سیستم‌ها بتونن بروزرسانی‌های جدید رو قبل از دسترسی کاربران‌شون به به‌روزرسانی‌ها، آزمایش کنن. اگه شما ویندوز خود رو به نسخه‌ی Professional پیشرفت داده‌اید خودتون می‌تونید این گزینه رو فعال کنین. اما با این کار به‌روزرسانی‌های مربوط به توانایی‌های ویندوز رو چند ماه با تأخیر دریافت می کنین.

امکان انتخاب زمان راه‌اندازی دوباره ویندوز

با کلیک روی Advanced options در Windows Update، دو گزینه در Choose how updates are installed جهت چگونگی‌ی نصب بروزرسانی‌‌ها مشاهده می کنین. گزینه‌ی پیش‌فرض، Automaticه که با فعال بودن اون ویندوز بروزرسانی‌ها رو به طور خودکار دانلود می کنه، اون‌ها رو نصب می‌کنه و وقتی که از سیستم استفاده نمی‌کنین، ویندوز رو جهت راه‌اندازی دوباره برنامه‌ریزی می‌کنه.

 

هم اینکه شما می‌تونید به جای این گزینه، Notify to schedule restart رو انتخاب کنین. با فعال بودن این گزینه، از Reboot شدن خودکار ویندوز بدون تأیید خودتون جلوگیری می‌‌کنین. اما بازم بروزرسانی‌ها به طور خودکار دانلود و نصب می‌شن.

 

دانلود نظیربه‌مثل بروزرسانی‌ها حتی در صورت نبود اتصال به اینترنت

جهت افزایش سرعت عملیات به‌روزرسانی، ویندوز ۱۰ از دانلود‌های نظیربه‌مثل واسه بروزرسانی‌ها بهره می‌برد. مثلا اگه شما چند سیستم در خونه تحت یه شبکه دارین، دیگه احتیاجی نیس که بروزرسانی‌ها رو به صورت جدا از هم در هر سیستم دانلود کنین. کافیه اولین سیستم بروزرسانی‌ها رو از اینترنت دانلود کنه تا دیگه سیستم‌ها بروزرسانی‌ها رو سیستم اول دریافت کنن.

 

شما می‌تونید فعال بودن دانلودهای مثل‌به‌مثل رو با انتخاب Choose how updates are delivered در Advanced options کنترل کنین.

 

به طور پیش‌فرض، دانلودهای نظیربه‌مثل از راه اینترنت هم در ویندوز ۱۰ فعاله. هم اینکه بخشی از پهنای باند اینترنت شما جهت ارسال بروزرسانی‌ها به دیگر سیستم‌های کاربران دیگه مصرف می‌شه. شما می‌تونید این موضوع رو با انتخاب PCs on my local network در این راه غیرفعال کنین تا تنها دریافت و ارسال بروزرسانی‌ها در شبکه‌ی محلی شما انجام گیرد.

 

دقت کنین که اگه وسیله Disk Cleanup ویندوز رو اجرا کنین و فایل‌های Windows Update رو جهت خالی کردن فضای درایو پاک کنین، سیستم شما دیگه امکان آماده‌سازی دانلود نظیربه‌مثل رو نخواد داشت.

 

 

مشاهده‌ی گذشته‌ی بروزرسانی‌ها و حذف بروزرسانی‌ها

اگه پس از بروزرسانی ویندوز، سیستم شما دچار مشکل شد می‌تونید بروزرسانی‌های مشکل‌ساز رو از روی ویندوز Uninstall کنین. واسه مشاهده‌ی گذشته‌ی بروزرسانی‌ها، در محیط Windows Update روی Advanced options و بعد View your update history کلیک کنین. می بینید که لیست کلیه‌ی بروزرسانی‌ها نمایان می‌شه. با کلیک روی Uninstall updates لیستی از بروزرسانی‌هایی که امکان حذف اون‌ها هست ظاهر می‌شه.

 

مایکروسافت شایدً بروزرسانی‌های خود رو بازم با عنوان buildهای ویندوز ۱۰ جمع‌بیاری می کنه. این موضوع معنیش اینه که شما در آخر مجبور به نصب بروزرسانی‌های قبلی ویندوز هستین. مخصوصا وقتی که سرویس پک‌‌های آینده ویندوز ۱۰ منتشر شن.

نبود نیاز به به بروزرسانی دوباره پس از Reset کردن

در ویندوز ۱۰ مثل ویندوز ۸ قابلیتی با عنوان PC Reset جهت بازیابی ویندوز هست. پس از به کار گیری این توانایی احتیاجی به دانلود دوباره بروزرسانی‌های منتشرشده دارید. چون که توانایی PC Reset یه ویندوز تازه و در عین حال به‌روز رو در اختیار شما قرار می‌دهد. با این ویژگی از صرف چندین ساعت وقت و راه‌اندازی‌های دوباره پی‌در‌پی بی‌نیاز میشین. این موضوع یه پیشرفت بزرگ نسبت به توانایی‌‌های Refresh و Reset ویندوز ۸ حساب می‌شه.

 

 

 

 

سخن پایانی

مایکروسافت بازم برنامه‌های خود جهت انتشار buildهای جدید رو ادامه می‌دهد. علاوه بر این‌که به‌روزرسانی‌های جدید به صورت جدا از هم منتشر می‌شن، به‌روزرسانی‌های بزرگ‌تر ویندوز با عنوان buildهای جدید منتشر می شن. یه سیستم با ویندوز ۱۰ می‌تونه مستقیماً به یه build جدید پیشرفت پیدا کنه. بدین معنا که عملیات دانلود بروزرسانی‌ها و راه‌اندازی‌های پی‌در‌پی دیگه لازم نخواد بود و می‌توان ویندوز رو به آخرین build منتشرشده پیشرفت داد.

Related articles

بهترین سایت های خرید اینترنتی بلیط قطار

بهترین سایت های فروش اینترنتی بلیط قطار (بروزرسانی آبان ۹۸) در روزگاری نچندان دور برای خرید بلیط قطار، حتماً باید به مراکز فروش بلیط قطار رفته و بلیط تهیه می کردیم. همیشه با رسیدن ایام تعطیلات باید با صف‌ های طول و دراز مردم برای تهیه بلیط قطار روبرو میشدیم، اما حالا باید خوشنود باشیم […]

Learn More

آنچه هر مدیرعامل باید درباره امنیت فناوری اطلاعات بداند

“ قدم ۱ – امنیت فناوری اطلاعات موضوعی واسه طرح در جلسه هیأت مدیره س لحظای درباره داد ههایی فکر کنین که کار و کاسبی شما رو به پیش م یبرند: پیشرفتتحقیق و پیشرفت ) R&D ( که ب هزودی شما رو در صحنه رقابت کمک م یکند، طرح کلیواسه جدیدترین محصول شما، داد ههایی […]

Learn More

آشنایی با ارز دیجیتالی دش

“ قدم ۱ – استخراج ارز دیجیتالی دش استخراج ارز دیجیتالی دش الان چندین دستگاه قوی واسه استخراج دش ساخته شده که در زیر مشاهده می کنین :   دستگاه  spoondoolies SPx36 با هش ریت ۵۴۰GH قدرتمندترین دستگاه ساخته شده واسه استخراج دشه. دستگاه AntMiner D3 با قدرت ۱۷GH که ساخت شرکت BitMainه. دستگاه Baikal […]

Learn More