حله ی Old Town و جاده ی رانونگ و دقیقا در کنار بازار Phuket City Market و پشت دفتر آژانس مسافرتی Thai Airways Office هستش. از این پایانه ی مسافربری، فاصله ی زیادی تا خیابون های تاریخی تالانگ و دیباک و هم موزه ی « Thai Hua Museum» وجود نداره. جاده ی رانونگ، منطقه ای بسیار فعاله که معمولا در تموم ساعات روز و شب شلوغه. فروشندگان و خریداران اجناس غذایی تازه و فرآوردی شده از چار صبح تا نیمه های شب در جاده ی رانونگ سرگرم فعالیت هستن. اگه به پوکت می روید، حتما به اینجا هم سری بزنین.

اتوبوس های فرودگاه پوکت: ارزون ترین راه واسه رفتن به پوکت از فرودگاه

پوکت

برنامه ی حرکت اتوبوس های فرودگاه پوکت بسیار دقیق و قابل اطمینانه. دو نوع وسیله ی نقلیه اینجا هست: اتوبوس های فرودگاه و ون هایی که لوگو و آرم «اتوبوس فرودگاه» روی اون ها قرار داره. کرایه ی اتوبوس ها واسه هر سفر ۹۰ بات بوده و تایم ۱ ساعت و ۴۰ دقیقه طول می کشد تا از پایانه ی اصلی شهر به فرودگاه برسه. ون ها در مقایسه با اتوبوس ها تند تر بوده و در حدود ۱ ساعت و ۲۰ دقیقه این فاصله رو طی می کنن. هم اینکه کرایه ی ون ها هم کمی بالاتر بوده و در حدود ۱۰۰ بات واسه هر سفره. همه اتوبوس ها و ون هایی که راهی فرودگاه هستن، از «ایستگاه شماره ی ۷» «پایانه ی مسافربری شماره ۱ پوکت» که نزدیک هتل Royal Phuket City Hotelه، حرکت می کنن. البته این امکان هم واسه مسافران هست که از پایانه ی مسافربری شماره ۲ پوکت سوار اتوبوس شن که نزدیک فروشگاه SuperCheap Store هستش. هیچ باجه ای واسه جفت و جور ی بلیط قبل از سفر وجود نداره، کافیه سوار اتوبوس شده و همون جامبادرت به خرید بلیط کنین.

واسه مسافرایی که تازه به فرودگاه بین المللی پوکت رسیده ان و قصد سوار شدن به اتوبوس های فرودگاه رو دارن، اول باید از ساختمون اصلی اون بیرون شده و به طرف چپ برن. با وجود اتوبوس هایی که روی اون ها نوشته ی «اتوبوس فرودگاه» یا همون « Airport Bus» هست و هم کارکنان و رانندگانی که یونیفرم نارنجی رنگ بر تن دارن، خیلی راحت می تونید این اتوبوس ها رو پیدا کنین. اتوبوس های فرودگاه پوکت، مسافران رو تا پایانه ی مسافربری شماره ۱ پوکت می رسونن اما در ایستگاه هایی مثل مرکز خرید Thalang Lotus Shopping Mall، یادبود Heroines Monument و دانشگاه Phuket Rajabhat University’s هم توقف می کنن تا کسائی که مایل باشن، اینجا ها پیاده شن.

همیشه می تونید تورهای جور واجور آژانس های مسافرتی رو در صفحه اختصاصی سایت ما واسه تور پوکت مقایسه کرده و تور مناسب خود رو پیدا کنین.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *