کسب و کار اینترنتی

طراحی سایت و کارآفرینی و استارت آپ ها خیلی به هم وابسته هستند.

فرض کنید می خواهید از صفر یک کسب و کار ایجاد کنید در این حالت شما نیاز به شناخته شدن و توزیع محصول دارید که این امر یک پروسه بسیار زمان بر در حالت فیزیکی می باشد .

در حالت فیزیکی شما باید هزینه تبلیغات و اطلاع رسانی را متقبل شوید تا بتوانید در امر شناخته شدن کسب و کار خود موفق شوید . سپس باید اقدام به جذب همکار و سرمایه گذار کنید . در این شرایط پروسه تولید و رونق انداختن کسب و کارتان با سختی های بسیاری در شروع  رو به رو خواهد بود .

حال با این شرایط چه می کنید ؟ آیا کسب و کار (کسب و کار اینترنتی) و استارت آپ خود را رها می کنید ؟ یا سختی های راه را مدت ها تحمل خواهید کرد ؟

با این شرایط ناچارا مدت بسیار طولانی سختی های بسیاری متحمل می شوید . اما چاره کار چیست ؟

می دانیم که امروزه گسترش تکنولوژی و وجود اپلیکیشن ها و وبسایت ها مخاطبان و کاربران بسیاری دارد . با این اپلیکیشن ها و وبسایت ها بسیاری از کسب و کار ها و استارت آپ ها رونق گرفته اند . اما چگونه ؟

طراحی یک وبسایت با راه کار ها و انعطاف پذیری هایی که دارد می تواند به شما در امر کسب و کارتان کمک کند و شما را چندین قدم جلو بیاندازد. اگر شما در آغاز فعالیت خود هستید و نیاز به جذب سرمایه گذار یا همکاری شراکتی دارید می توانید به راحتی با هزینه مناسب یک طراحی سایت مناسب انجام دهید و سپس در سایت خود اطلاعات مورد نیاز را قرار بدهید . این اطلاعات در فضای بسیار بزرگتر و دامنه وسیعی از مخاطبان قابل رویت است . هنگامی که افراد بیشتری با کسب و کار شما آشنا شوند فرصت های بیشتری در جهت توسعه ، پیشرفت فعالیت خود خواهید داشت . از جمله توانایی جمع آوری تیم متخصص در حوزه فعالیت خود ، جذب سرمایه گذار ، درخواست همکاری ، دریافت سفارش و …  اگر تاکنون اقدام به طراحی سایت اختصاصی خود نکرده اید ، هنوز دیر نیست . طراحی وبسایت همیشه می تواند راهکار های تجاری خوب و درآمد زا برای شما داشته باشد .

ایا طراحی سایت به تنهایی موجب پیشرفت کسب و کار و استارت آپ می شود ؟ بسیاری از استارت آپ ها با شکست مواجه شدند

دقت داشته باشید طراحی وبسایت صرفا نمی تواند به تنهایی موجب موفقیت کسب و کار شما بشود . طراحی سایت نیاز به رسیدگی دارد . یکی از عواملی که در شکست استارت آپ ها دخیل است عدم رسیدگی و عدم توجه به سایت است . بحث سئو سایت در طراحی وبسایت بسیار مهم تلقی می شود . سئو سایت به معنی بهینه سازی سایت برای موتور های جتسجو است . سئو سایت باعث می شود شما به راحتی گوی رقابت را از میان دیگر سایت بربایید و مشتریان تازه ای جذب کنید .

طراحی وبسایت در کنار سئو سایت کمک بسیار بزرگی در ایجاد فرصت های بیشتر می کنند . می توان گفت درامد زایی وبسایت بسته به نوع سئو وبسایت است .

طراحی وبسایت معمولا به دو صورت انجام می شود :

۱- با استفاده از کد نویسی ها
۲- با استفاده از سیستم های مدیریت محتوا

به همین ترتیب سئو هم به دو صورت انجام می شود :
۱- با استفاده از سئو داخلی
۲- با استفاده از سئو خارجی

سئو سایت اگر به خوبی طراحی سایت انجام بشود تاثیر دو چندانی در روند توسعه و پیشرفت کسب و کارتان خواهد داشت .

زمانی که رونق بازار دچار نوسان بشود ، یکی از دغدغه های مدیران کسب و کار هم نمایان می شود . مدیران کسب و کار در این گونه مواقع احساس رکودی و عدم رونق خواهند داشت . اما به چه علت ؟ آیا صرفا توجه به نوسانات بازار ، سبب می شود که شما نتوانید کسب و کارتان را به خوبی اداره کنید . آیا اختلالات بازار  سبب می شود که نتوانید به جذب سرمایه گذار و همکاری های پر سود بپردازید ؟

در این خصوص می توان گفت این مسائل ممکن است در هر کسب و کاری پیش بیاید ! اما مدیریت آنها بسیار می تواند به شما در این راستا کمک کند . هنگامی که بازار دچار رکود می شود شما می توانید با استفاده از راهکار های تجارت الکترونیک به کسب و کار خود رونق دهید . در این موضوع حق با شما است اگر بازار دچار نوسان و رکورد بشود کسب و کار شما هم درگیر رکود می شود اما زمانی نوسانات روی کسب و کار شما تاثیر منفی دارد که از راهکار های تجارت الکترونیک نظیر طراحی سایت و سئو سایت استفاده نکنید .

برخی از مواقع رکود بازار سبب پیشرفت صد در صدی یک کسب وکار می شود چرا که با استفاده از راهکار های مدیریتی طراحی وبسایت و سئو و اپلیکیشن های موبایل رکود تبدیل به صعود بشود .

شاید با خود بپرسید یک اپلیکیشن یا وبسایت چگونه رکود را به صعود تبدیل می کند ؟ اپیلیکیشن ها و طراحی وبسایت ها صرفا راهکارها و فیچر هایی در دسترس شما قرار می دهند که پیاده سازی و طراحی آنها در فضای فیزیکی بسیار سخت و گاها نشدنی است . مثلا موضوع دسترسی به مناطق مختلف را در نظر بگیرید ، اگر کسب و کار شما محدود به یک منطقه خاص باشد رکود ناچارا روی کسب و کار شما هم تاثیر می گذارد اما اگر کسب و کار شما محدود به منطقه ای خاص نباشد رکود نه تنها باعث شکست نمی شود بلکه باعث پیشرفت هم می شود . چرا که با دریافت سفارشات گوناگون از دیگر استان ها به کسب و کار خود اعتبار دو چندان می دهید .

هنگامی که به خود اعتبار دو چندان بدهید برند می شوید و این برند سازی در زمان رکود جز با استفاده از اپلیکیشن وطراحی سایت و همچنین سئو سایت میسر نخواهد بود . در زمان رکود هزینه کردن برای تبلیغات در موقعیت مکانی رکود کار بسیار اشتباهی است . می توانید همان هزینه تبلیغات فیزیکی را صرف هزینه طراحی سایت و سئو سایت کنید.

همانطور در بالا توضیح داده شد مزایای طراحی سایت و سئو سایت صرفا به اینجا ختم نمی شود می توانید برای اطلاعات بیشتر و مشاوره با تیم طراحی سایت رویال کد در ارتباط باشید . تا آنها راهکارها و توضیحات بیشتری را در این خصوص به شما ارائه دهند .

اما در بحث کسب و کار اینترنتی باید این نکته را مد نظر قرار بدهید که سعی کنید تیمی از مشاوران و متخصصان را برگزینید تا هنگام  وقوع موارد خاص همه متخصصان در تیم حضور داشته باشند و راحتی مشکل رفع شود . اگر شما به جای کار کردن با یک تیم با یک نفر کار کنید ممکن است در زمان وقوع مسئله به دردسر بیوفتید چرا که یک نفر اطلاع کامل از چگونگی حل مسئله نداشته باشد .

Related articles

چگونه آب انار درست کنیم؟

“ قدم ۱ – جفت و جور آب انار انار رو از وسط نصف کرده و جدا کنین و اون رو داخل یه کاسه پر آب بذارین بطوریکه انارها به طور کامل داخل آب قرار گیرند. مقاله در رابطه : چیجوری شیرینی اولکر درست کنیم؟ انار رو داخل آب گذاشته و بعد از چند دقیقه […]

Learn More

آشنایی با اصطلاح قدرت هش در ماینینگ

“ قدم ۱ – گرفتن قدرت هش دستگاه های ماینر با مراجعه به سایت Whattomine شما می تونین علاوه بر محاسبه اندازه سود و درآمد خود، قدرت هش دستگاه های خود رو در استخراج هر کدوم از کوینا ببینین. مقاله در رابطه : چیجوری توانایی روشنایی تطبیقی صفحه نمایش رو فعال کنیم؟ “   برای […]

Learn More

بهترین سایت های بورس ایران

معرفی کلی سایت های بورسی بازار بورس و سهام چیست؟ بورس اوراق بهادار به بازارهای عمومی اطلاق می شود که برای صدور، خرید و فروش سهام که در بورس کالا یا فرابورس تجارت می کنند وجود دارد. اوراق، که به عنوان سهام نیز شناخته می شود، نشان دهنده مالکیت در یک شرکت است و بازار […]

Learn More