استراتژی های سئو دامین چگونه است؟

قدم ۱ – پیشنهاد های کلیدی

جداکردن کلمات

از خط تیره (Hyphens) دوری کنین. خط تیره (-) شاخصی اسپم تلقی می شه. توجه کنین با این حال ما در دامنه domain-buy.ir . رعایت نکرده ایم 
دامنه سطح بالا

پسوند دامنه مثل .com پسوندهای مناسب تری هستن و جهت نتیجه گیری بهتر از دامنه هایی مثل .info .cc .ws .name دوری کنین.
طول دامنه

از دامنه هایی با با طول بیشتر از ۱۵ کاراکتر دوری کنین. دامنه های کوتاه تر نگهداشتن آسونتر و به اشتراک گذاری بهتری و خطای املایی کمتری رو دارن.

مقاله در رابطه :
چیجوری کامپیوتر سطل آشغال ویندوز رو به صورت خودکار خالی کنه؟

قدم ۲ – انتخاب دامین؟

ریشه دامین

منظور از ریشه دامین یه تیکه از دامنه که به وسیله مراکز ثبت دامنه (مثل ما ) خریداری میکنین. به طور مثال
Shooli.com
Domain-buy.ir
Banvaz.ir
زیر دامنه

زیر دامنه سطح سومی از قسمت اصلی دامنه س. به طور مثال sms.banvaz.ir یا en.webus.us هر دو زیر دامنه های دامنه اصلی خود هستن. زیر دامنه ها، قسمتایی از دامنه هستن که به صورت رایگان تحتِ کنترل ریشه دامنه از کنسول مدیریت قادر به ایجاد هستن.
جالبه بدونین که www خود زیر دامنه دامنه اصلیه طوری که
(بدون زیر دامنه) http://example.com
)به همراه زیر دامنه( http://www.example.com

 

 

مقاله در رابطه :
چیجوری از یه شبکه باسیم یه شبکه بی‌سیم وای فای بسازیم ؟

قدم ۳ – پیشنهاد های سئو

در مقاله قبلی ۱۰ پیشنهاد سئو واسه بهینه سازی ادرسا گفتیم. در ادامه پیشنهاد های دیگری واسه بهینه سازی دامنه ذکر می کنیم که ممکنه تعدادی از این پیشنهاد ها با مقاله قبلی مثل باشه.

۱- نگهداشتن دامنه

ملاحظات زیادی قبل از خرید دامین هست. از این میان مهمترین این ملاحظات، کوتاه بودن، نگهداشتن آسونتر تر، تایپ راحتره.

۲- غنی بودن دامنه از کلمات کلیدی

 همیشه تلاش کنین تعادلی بین جذاب بودن دامنه، محدود بودن اون و برند بودن ان و شامل شدن کلمات کلیدی در نظر بگیرین. با این حال غنی بودن دامنه از کلمات کلیدی دو فایده مهم داره. اول، نام دامنه به تنهایی فاکتوری واسه رنک دهی به وسیله موتورهای جستجو روش زوم شده. دوم داشتن کلمات کلیدی در دامنه باعث می شه رنک خوبی در بک لینکایی که کابران واسه شما ایجاد می کنن و از نام دامنه استفاده می کنن به دست بیارید. چراکه دامنه شما به خودی خود لینک مناسبی برایه (anchor text) و از اونجایی که درج کلمات کلیدی در anchor text در لینکا نقش مهمی و مثبتی داره از این رو به خودی خود یه عامل خوب واسه سئو بوجود میاره.
نکته مهم اینکه گوگل در سالای گذشته تغییراتی در اولویت بندی خود ایجاد کرده و وب سایتایی که ادرسایی با دامنه های با کلمات کلیدی ولی بدون محتوا دارن رو از اولیت خارج می کنه. به طور مثال انتظار نداشته باشین که با ثبت دامنه ایی مانند domain-buy.ir و بدون محتوا در کلید واژه domain در اولیت باشین به طور کامل از مرحله پرتین. با وجود به درد بخور بودن کلمات کلیدی در دامین، بررسی دقیق تری به وسیله موتورهای جستجو صورت میگیره و ممکنه آسونتر امتیاز منفی بگیرین از این رو دقت بیشتری بگیرین.
۳- خط تیره
به کار گیری خطر تیرها (Hyphens) در دامنه شاخص اسپم تلقی می شه. از این رو کلمات رو به هم چسبونده استفاده کنین و اصلا از یه خط تیره بیشتر استفاده نکنین. (دوباره ذکر کنیم که ما هم در دامنه domain-buy.ir این نکته رو رعایت نکردیم  ).
۴- دامنه ,com
در صورت ازاد بودن پسوند .com واسه دامنه خود اولیت ثبت رو روی .com بذارین و پسوندهایی مثل .biz .info .ws .name رو کمتر استفاده کنین.
۵- زیر دامنه یا زیر پوشه
از اونجایی که موتورهای جستجو معیارهای متفاوتی واسه آزمایش دامنه اصلی و زیر دامنه دارن تلاش کنین از زیر پوشه به جای زیر دامنه استفاده کنین مثلا http://www.domain-buy.ir/domain-learn به جای http://domain-learn.domain-buy.ir/ استفاده کنین.
۷- خرید دامنه و ریدایرکت ان
در گذشته خرید دامین و ریرداکت ان به دامنه اصلی سایت ویژگی مثبتی تلقی می شد ولی امروزه این عمل راه حلی سئو به حساب نمیاد. دنی سالیوان اشاره میکنه که گوگل به طور محسوسی سایتایی که باطل شده و دوباره ثبت می شن و یا تغییر مالکیت داده شدن رو بی ارزش قرار میده.
۸- طول دامنه
این که طول دامنه یه عامل سئو هستش یه اشتباهه. مت کات ” هیچ موتور جستجویی طول دامنه رو به عنوان فاکتوری واسه ارزیایی تایید نکرده”.
۹- انتقال دامنه
انتقال دامنه از یه دامین به دامینی دیگه شامل چندین عامل اساسیه. توجه کنین انتقال دامنه نباید به صورت انتقال همه صفحات به یه صفحه خاص صورت بگیره (به طور مثال صفحه اصلی سایت) و باید انتقال به صورت صفحه به صفحه، زیر دامنه به زیر دامنه و پوشه به پوشه صورت بگیره.

مقاله در رابطه :
چیجوری میشه با ” کلیک دزدی ” مقابله کرد؟

Related articles

بهترین شرکت های هاستینگ

برترین شرکت های هاستینگ ایران با توجه به نتایج به دست آمده می توان اینگونه بیان کرد که، یکی از عوامل مهم در کسب و کار اینترنتی داشتن یک هاست و یک وردپرس سریع می باشد چرا که با برخوردار بودن از این موضوع با موفقیت های بیشتری در زمینه وب سایت روبرو خواهید شد. […]

Learn More

بهترین سایت های کاریابی ایران

  حل مشکل بیکاری در ایران تفاوتی ندارد که شما تحصیلات بالایی داشته باشید یا خیر، به هرحال پیدا کردن شغل مناسبی که مرتبط با رشته تحصیلی تان باشد، یا به آن علاقمند باشید کار بسیار دشواری است. با اینکه جوانان امروزی بیشتر به دنبال کار ساده با درآمد بالا هستند، اما توانایی لازم و […]

Learn More

بهترین سایت های خرید اینترنتی بلیط قطار

بهترین سایت های فروش اینترنتی بلیط قطار (بروزرسانی آبان ۹۸) در روزگاری نچندان دور برای خرید بلیط قطار، حتماً باید به مراکز فروش بلیط قطار رفته و بلیط تهیه می کردیم. همیشه با رسیدن ایام تعطیلات باید با صف‌ های طول و دراز مردم برای تهیه بلیط قطار روبرو میشدیم، اما حالا باید خوشنود باشیم […]

Learn More